Lovran, 09.11.2019. - 8. kolo - Lovran - Rječina 1:6

09.11.2019.

Nismo se ni okrenuli, a na red je došla i posljednja utakmica jesenskog dijela natjecanja lige morčića. Gostovanjem u Lovranu Rječina je zaključila još jednu uspješnu polusezonu.
Na blatnjavi teren znakovitog imena "Lokva" prvi su istrčali mlađi morčići. Igrači Rječine ovu su utakmicu shvatili kao pucački trening i sa desetkom u mreži ispratili domaćina na zimsku pauzu.
Strijelci također već uobičajeni, Pavia (5), Mikuličić (2), Smiljan (2) i Marčelja.
Nakon njih, čari igranja na "Lokvi" iskusili su i stariji morčići.
Rječina je istrčala u blato u sastavu:
Veličić-Pešćica, Macuka, Čargonja N.-Valić, Babić-Sudan, Lukežić.

Još su igrali:
Rudar, Petrović Večerina, Nastić, Radi, Đapić, Čargonja F., Marčelja

Težak teren išao je domaćinu na ruku, bolja tehnika gostiju nije toliko dolazila do izražaja.
No ipak je Rječina bila bolji protivnik i dominirala je većinom susreta.
Već u 2.minuti utakmice lijevom se stranom probio Lukežić i dobro ubacio na glavu Valića koji loptu šalje preko gola. Minutu kasnije udarac je oprobao Babić, no vratar Lovrana je na mjestu.
U 6. minuti naše kamere su zabilježile uigranu akciju nakon udarca iz kuta, no udarac Valića završava u obrambenom bloku.

Odmah potom duga lopta domaćina stvorila je veliku šansu, no golman Veličić bio je na visini zadatka.
U 10. minuti domaćini su imali još jedan dobar udarac iz daljine, no golman gostiju je lijepom reakcijom spasio svoju mrežu.
U 15. minuti dobar udarac uputio je još jednom raspoloženi Babić, no vratar domaćih je na mjestu.

Minutu potom ubačaj Pešćice je za malo previsok.

Napadi Rječine redaju se kao na traci. U 17. minuti udarac Babića brani golman, a odbijena lopta dolazi do Valića čiji udarac blokira Sudan.

U 19. minuti tresu se greda i vratnica gola domaćina. Najprije Babić pogađa gredu:

Zatim se udarac Sudana odbija od vanjskog dijela vratnice u gol aut:

Minutu potom Lukežić ubačajem s lijeve strane gura Sudana u mrtvu priliku, no njegov udarac odlazi preko gola.
U 23. minuti Rječina konačno dolazi do prednosti. Fran Babić, ponajbolji igrač gostiju danas, odigrao je dupli pas sa Sudanom te neobranjivo odapeo prema golu. Zgoditak je malo iznenadio našeg kamermana te se na snimci ne vidi da je lopta završila u mreži, no vjerovat ćete mi na riječ.

Pred sam kraj poluvremena bilježimo i dobar udarac Nastića koji završava u naručju domaćeg vratara:

U zadnjoj minuti naše kamere su zabilježile lijepu i uigranu akciju nakon kornera koja nije završila udarcem na gol.

Uz mnoštvo prilika, na odmor se otišlo tek sa minimalnom prednošću Rječine.
U nastavku na samom početku igrači Lovrana izlaze u kontru, no i vratar Rudar je na mjestu.
U 31. minuti uz malu nesigurnost golmana domaćih, Fran Čargonja dovodi Rječinu u vodstvo od 0-2.

U 34. minuti već je 0-3. Akciju započinje Lukežić po lijevoj strani, lopta dolazi do Valića, on je prosljeđuje do Floriana Radia koji pogađa mrežu. Ovaj gol na žalost naše kamere nisu zabilježile.

Minutu potom lopta opet kruži na polovici domaćina, Marčelja lijepo pronalazi Valića koji nije uspio uputiti kvalitetan udarac.

U 36. minuti Sudan prolazi domaćeg vratara te efektno šalje loptu u nebranjenu mrežu za 0-4.

Minutu poslije još jedan Valićev udarac golman domaćih brani:

U kontra napadu domaći ipak uspijevaju postići počasni pogodak za 1-4.
U 39. minuti prodor Sudana po lijevom krilu, ubačena lopta za Babića čiji pokušaj udarca završava kod Radia. On se sjajno snalazi pred golom i postiže svoj drugi pogodak danas za 1-5.

Minutu potom, dosuđen je slobodan udarac za Rječinu. Udaljenost sa koje Babić rijetko griješi, 1-6 za Rječinu.

To je na kraju bio i konačan rezultat, no do kraja smo zabilježili još nekoliko prilika za goste.
Najprije u 42. minuti slobodan udarac gotovo na istom mjestu. Gosti su pokušali sa odigravanjem uigrane akcije, no ovaj put neuspješno.

U 46. minuti velike prilike najprije za Frana Čargonju, a potom i za Nastića, no Lovran se ipak obranio.

U posljednjoj minuti vrijedi spomenuti još i udarac Macuke, no najbolji igrač domaćih bio je na visini zadatka.

Odlična igra Rječine, trener Forgić i njegovi puleni mogu zadovoljni otići na zimsku stanku. Ne sumnjamo da će kvalitetno trenirati i odigrati mnoštvo pripremnih utakmica kako bi spremni dočekali proljetni nastavak natjecanja.
Ovim putem se posebno zahvaljujemo nekolicini stručnih komentatora iz redova Divih riba, a posebno M.L.-u, koji su svojim stručnim opaskama prokomentirali video snimke koje smo vam danas pripremili.