Dražice, 22.09.2020. - kup (pioniri): Rječina - Orijent 1919 4:1

23.09.2020.

S jednim danom odmora nakon prvenstvene utakmice i pobjede protiv Drage, pionirima Rječine uslijedio je novi ispit na domaćem terenu: kup utakmica sa vršnjacima iz Orijenta 1919. S obzirom na to da u ligaškom natjecanju 1. ŽOL pravo nastupa imaju i igrači rođeni 2005., ovoga puta na razini Hrvatske, pionirske kup utakmice igraju isključivo igrači 2006. godišta i mlađi. U skladu s time Rječina se na mokrom terenu svježe okupanom kišom pojavila u formaciji 4-4-2:

Jelić - Kosta, Svetić, Zoretić, Ban - Miftarević, Bajrić, Grabar, Petrović - Orešković, Žigo.

Još su igrali: Čobić, Vukasović, Mrnjaus.

Nakon nekoliko tvrdih minuta početnog nadigravanja na sredini terena Petrović je prodorom po lijevome boku pronašao Oreškovića koji je odličnim udarcem sa dvanaestak metara matirao vratara Orijenta. Umjesto da na predah otiđu s prednošću od 1:0, uz nekoliko neiskorištenih slobodnjaka koji su završili povrh grede, domaćini su nesmotrenim prekršajem na 20 metara od vlastitog gola omogućili igračima s Krimeje da poentiraju za 1:1 na slabu reakciju živog zida. Početak drugog poluvremena uvelike je nalikovao na početak prvog sve do trenutka kada Žigo izbija sam pred vratara gostiju kojeg zaobilazi i ljevicom pogađa za vodstvo domaćina od 2:1. Tu su igrači Rječine prepoznali trenutak u kojem bi mogli izboriti vrijednu pobjedu te su ubacili u višu brzinu. Teret pobjede na svojim je leđima zasluženo iznio kapetan Petrović dvama pogocima jednim ljepšim od drugoga: prvi sa 25 metara precizno pod gredu, a drugi lobom, za kojeg se već specijalizirao, nalik onome protiv Drage za konačan rezultat 4:1.