Kostrena, 11.04.2021.. - 12. kolo (pioniri): Pomorac- Rječina 0:2

15.04.2021.

U 12. kolu 1. ŽOL snage su odmjerili pioniri Pomorca i Rječine. Znajući kakve bi posljedice nastale gubitkom bodova na uvijek neugodnoj Žuknici, Rječina je krenula riskantno u napadačkom sastavu 3-4-3. Mrežu je čuvao Jelić, zadnju liniju činili su Reljac, Kurelić i Svetić, četvorka u veznom redu Petrović, Zoretić, Kosta i Žigo, a napadački trojac predvodili su Orešković, Čobić i Radi. Igrači Rječine pokazali su odličnu igru u prvom dijelu, no nikako nisu mogli otključati mrežu domaćina. Dva je puta Orešković izbijao pred vratara iskosa, no udarci su prohujali uz vratnicu. Petrović je također dva puta izvrsno skakao na Radijeve ubačaje iz kuta, da bi jedan od tih udaraca odsjeo na gredi. Iako su gosti stvorili više prilika u prvom poluvremenu, Pomorac je pružio tvrd otpor na sredini. Kada se već naslućivalo da će se na odmor otići bez pogodaka, nakon što je Žigo prodao lažnjak na postavljenu obranu i uputio udarac na gol – braniča Pomorca lopta je pogodila u ruku. U 30. minuti tako je, opravdano, dosuđen kazneni udarac za Rječinu kojeg je realizirao Orešković i donio Rječini zasluženo vodstvo od 1:0. Već u drugoj minuti drugog dijela Rječina povećava vodstvo: slobodni udarac sa 35 metara izveo je Petrović, a lopta se od grede odbila u peterac – u šumi nogu najbolje se snašao Žigo koji povećava vodstvo na 2:0. Ne želeći izdvajati pojedince ili pisati samo o onima koji su postigli pogotke – teret pobjede iznijeli su svi igrači – zasluženo odigravši čvrstu utakmicu u obrambenoj fazi, s maksimalnom efikasnošću fazi napada. Osvježenje u završetak utakmice unijeli su Juretić i Stjelja zamijenivši tako Čobića i Svetića, dok je Mrnjaus morao nadomjestiti Oreškovića koji je nakon sudara glavama s igračem Pomorca izvukao deblji kraj. Nažalost taj sudar rezultirao je ozljedom koja će ga odvojiti od terena nekoliko tjedana, no ne sumnjamo da će iz nje izaći još i jači. Napadački, već u samom startu okrnjeni, pioniri Rječine već u subotu putuju na otok – protivnik je Lošinj: momčad koja je jedina Rijeci i Halubjanu ove sezone uzela bodove u direktnoj borbi prvoplasiranog i drugoplasiranog, šuljajući se tako iz predjela donjeg doma tablice do direktne borbe za 3. mjesto.