Kostrena, 31.10.2021. - 8. kolo (pioniri): Pomorac 1921- Rječina 3:1

03.11.2021.

Pioniri Rječine zbog raznih okolnosti, ponajviše s COVID-19, za utakmicu nisu znali sve do dvoboja protiv rivala iz Kostrene. Tako su nakon tri odgođene utakmice odigrali prvu nakon više od 3 tjedna. U 8. kolu 1. ŽOL Rječina je gostovala kod neugodnog i favoriziranog Pomorca 1921. U utakmicu su krenuli sa sljedećim sastavom:Jelić, Ban M., Križić, Juretić L., Petrović, Kukec, Bončić, Juretić P., Mrnjaus, Orešković i Šalov. S klupe su još ušli: Kosta, Ban L., Mladenić, Ban D. i Zdelarec.

Utakmica je bila jako sadržajna, tvrda i borbena, ali izdvojit ćemo samo najbitnije trenutke. Polovicom prvog dijela Rječina je nakon dvije propuštene prilike (neiskorištene više zbog posljedica preorane Žuknice nego dokazanih golgeterskih sposobnosti Oreškovića) povela pogotkom Petrovića, nakon flipera u petercu. U drugome poluvremenu Pomorac 1921 je zagrizao i zasluženo preokrenuo na 3:1. Nije kasnije bilo prilika poput onih iz prvog poluvremena koje bi eventualno ukazale na smanjenje rezultata pa su dečki iz Dražica stisnuli ruke protivnicima i čestitali na izborenoj pobjedi. Rječini je ovo drugi poraz u sezoni i nadaju se pozitivnijem rezultatu protiv Opatije koja je prema tablici veći favorit od Pomorca, no važan je faktor taj da Rječina igra na domaćem terenu. Termini odigravanja zaostalih utakmica još uvijek nisu poznati.