Poraz seniora na Rabu, bod pionira i pun plijen najmlađih

17.10.2022.

Ovaj vikend boje Rječine branili su prednatjecatelji, pioniri i seniori, uspjeh je bio polovičan.
Žetvu bodova u subotu napravili su prednatjecatelji. U kategoriji U-9 pobjedili su vršnjake iz Novog Vidodolskog 1:2 golovima Strigiotti-a, dok su u kategoriji U-11 u golijadi bili bolji 4:6.
Golove su postigli Vito Gašparac (3), Jan Ravkin, Leo Vranješ i Jakov Perinić.

Pioniri su gostovali u Kostreni, u borbenoj i napetoj utakmici osvojili su bod kod vrlo dobrog Pomorca.

Trener Buterin na teren je poslao sljedeću momčad:

PIONIRI: Pešćica (66' Vasić), Mrnjaus (43' Antunović), L. Marčelja (43' Glavaš), Bončić, F. Radi, Stjelja (54' Veličić), Šalov, J. Sudan (43' D. Jurišić), Macuka, D. Lukežić (54' Đapić), Kukec (66' D. Ban)

Strijelac: Macuka (8')

Sjajnim pogotkom Macuke poveli su u prvom dijelu u kojem su imali i nešto više od igre.

U drugom dijelu Pomorac je bio bolji protivnik s boljim prilikama, od kojih svakako treba istaknuti jednu koju je sjajnom paradom neutralizirao gostujući vratar Pešćica.
Ipak, nemoćan je bio u 52. minuti kada su gosti ostavili igrača Pomorca samog na drugoj stativi te su domaći uspjeli poravnati i potaviti konačni rezultata- 1:1.

Snimku utakmice možete pogledati ovdje:

Seniori su se na žalost pognutih glava vratili s gostovanja na Rabu kod istoimenog domaćina. Unatoč velikoj nadmoći i vodstvu u prvom dijelu, Rab je kasnim golovima u 85. i 87. minuti preokrenuo rezultat i ostavio gorak okus nakon poraza kod trenera Rudara.

- Baš mi je muka od utakmice! Takav je nogomet! Zaslužena pobjeda Raba, u drugom pouvremenu nas je naš golman držao u utakmici. A to što smo promašili u prvom dijelu je umjetnost! U 3. minuti darovali smo im loptu, naš golman skinuo je zicer, a onda mi u pola sata nismo iskoristili šest zicera! U drugom poluvremena igrala se druga utakmica, zaslužena pobjeda Raba, rekao je Kristijan Rudar, trener Rječine, za Sportcom.

RAB – RJEČINA 2:1

RAB Igralište Blato. Gledatelja: 50. Sudac: Vladimir Merle (Viškovo). Pomoćnici: Mušković (Kastav) i Mrkela (Rijeka). Strijelci: 0:1 Rožić (9’), 1:1 Kordić (85’), 2:1 Dumenčić (87’). Žuti kartoni: D. Forgić, Zoretić (Rječina).

RAB: Tomljanović, Vulelija (od 46’ Dumenčić), Beg, Buza-Vidas, Ivče, Mlacović (od 75’ Dejanović), Šimičić, Ivić, Ključarić, Pećarina (od 65’ Kordić), Antešić (od 65’ Subašić).

RJEČINA: Balent, Zoretić (od 55’ Sudan), D. Forgić, Valenta, Antolović, Kaurin, Fumić, Rožić (od 74’ Mršić), A. Valić, Valić (od 48’ Žagar), Bajus (od 55’ Zahirović).