Rijeka protutnjala Dražicama

03.04.2023.

Rječina nije uspjela parirati favoritima s Rujevice, Rijeka je u obje kategorije bila bolja i zasluženo je uzela svih 6 bodova. Iako fizički slabiji, igrači Rijeke su u svim elementima nogometne igre nadigrali svoje današnje suparnike.

Mlađi pioniri
RJEČINA - RIJEKA 0:2

Rječina: Pavić, Lukežić M., Rundić, Stipić T., Šimac, Mikuličić, Smiljan, Čobić M., Sviračević, Relja, Valić R.

Još su igrali:

Ogrizović, Maršanić Ti., Maršanić To., Brozović, Barac, Boban, Cocaj

Trener: Danijel Gržinčić

Strijelci: 0:1 Jelavić (15'), 0:2 Blašković (35')

Utakmicu nisu popratila naša reportažna kola, ali posredstvom eurovizijske razmjene došli smo u posjed snimke cijelog susreta:

Pioniri

RJEČINA - RIJEKA 2:4

Rječina: Pešćica, Jurišić, Marčelja L., Bončić, Radi F., Stjelja (od 36' Ban D.), Šalov, Sudan J., Macuka, Veličić (od 45' Lukežić D.), Kukec.

Trener: Toni Buterin

Strijelci: 1:0 Radi (7'-11m), 1:1 Jurišić (autogol 15'), 1:2 Radusin (25'), 1:3 Prole (35'), 2:3 Lukežić (48'), 2:4 Uljan Poklar (62')

Iako fizički slabiji, igrači Rijeke su u svim elementima nogometne igre nadigrali svoje današnje suparnike. Rezultat je čak bio i dobar, s obzirom da je nesigurni sudac poništio dva, rekli bismo regularna, gola gostiju.

Domaćini su dobro otvorili utakmicu i poveli u 11. minuti nakon kaznenog udarca dosuđenog zbog igranja rukom. Siguran s 11m bio je Florian Radi:

No gosti su nakon toga preuzeli konce igre u svoje ruke, i već četiri minute kasnije nesretnim golom Jurišića u vlastitu mrežu poravnali rezultat:

U 25. minuti su i poveli preko Radusina s 1:2:

U posljednjoj minuti prvog dijela Prole povećava na 1:3 i s tim rezultatom se odlazi na odmor:

U nastavku je Rječina nešto i pokušavala te je u 48. minuti povratnik nakon ozljede Lukežić uspio smanjiti zaostatak na 2:3:

Svaku nadu Rječine u pozitivan rezultat ugasio je lob udarcem s 16m Uljan Poklar u 62. minuti: