Troboj Rječina - Lošinj

10.12.2023.

Iako su s prošlim vikendom po rasporedu trebala završiti službena natjecanja za ovu godinu, škola nogometa NK Rječine još nije završila sa svojim aktivnostima. Vrijedno se rješavaju zaostale utakmice, u proteklom tjednu juniori su u domaćem ogledu s Lošinjem poraženi 1:4, dok su istog protivnika mlađi pioniri pobjedili 6:0.
S 5 pobjeda u nizu uhvatili su priključak s vodećima i jesenski dio prvenstva završili na vrlo dobrom četvrtom mjestu!

Stariji pioniri ušli su u susret s Lošinjem s bremenom favorita na leđima, a to je bilo dovoljno uvijek neugodnim gostima da vodećoj momčadi prvenstva otkinu dva boda i prekinu niz Rječine od deset uzastopnih pobjeda.
Iako su veći dio susreta bili bolja momčad, a i poveli su već u 17. minuti golom Nike Valića, nekoliko propuštenih prilika Rječine da na vrijeme riješi utakmicu u svoju korist dalo je krila gostujućoj momčadi. Kako se susret primicao kraju Lošinj je sve više preuzimao konce igre u svoje ruke.
Desetak minutata prije kraja utakmice postigli su gosti zgoditak za poravnanje rezultata, nakon čega Rječina više nije smogla snage za promjenu rezultata u svoju korist.
No Rječina i dalje ima priliku zadržati vodeću poziciju prije odlaska na zimsku pauzu. U posljednjoj zaostaloj utakmici protiv Lovrana dovoljno im je da ostanu neporaženi. Pratitelj Pomorac zaostaje dva boda, a također još ima za odraditi vrlo zahtjevno gostovanje na Lošinju.

MLAĐI PIONIRI

RJEČINA - LOŠINJ 6:0

RJEČINA: Radetić, Švrljuga, Jerić, Ogrizović, Šimac, Perinić, S. Jurišić, Relja, Gašparac, Barac, Grabar.

Još su igrali: Rak, Brozović, Boban, Fuks Mišić, Vranješ, Sudan.

Trener: Mattei

Strijelci: 1:0 Vigo Grabar (2'), 2:0 Stipo Jurišić (21'), 3:0 Jakov Perinić (36'), 4:0 Leo Vranješ (45'), 5:0 Loren Švrljuga (57'), 6:0 Marko Boban (59')