Hreljin, 21.10.2017. - 6. kolo - Naprijed - Rječina 0:2

21.10.2017.

Hreljin, igralište Lonja.
Vrijeme oblačno, teren pogodan za igru.
Gledatelja 67.
   Današnjom utakmicom naši su mali nogometaši pokazali da dosadašnji dobri rezultati i igre nisu nimalo slučajni. Od samoga početka su se nametnuli kao aktivnija i bolja momčad. Igra se većim dijelom prvog poluvremena odvijala na polovici domaćina, ali bez nekih izrazitijih prigoda. Iz jednog takvog pritiska u prvom poluvremenu lopta je došla do desne strane kaznenog prostora domaćina gdje ju je prihvatio Niko Čargonja i ne toliko jakim, ali preciznim udarcem savladao domaćeg golmana. 1-0 je rezultat s kojim se i otišlo na odmor. U nastavku se nastavlja bolja igra gostiju koja donosi nekoliko vrlo dobrih prilika koje nisu iskorištene. Domaćin je također nekoliko puta zaprijetio, no igrači Rječine uspjeli su otkloniti opasnost, posebice beskompromisni Lucijan Pešćica za kojeg danas pojam izgubljene lopte nije postojao. I kada je već izgledalo da će rezultat ostati nepromijenjen, iz jedne od mnogobrojnih gužvi ispred domaćeg gola lopta se odbila do Frana Babića koji snažnim udarcem sa distance povećava na 2-0 i osigurava prvu gostujuću pobjedu i nova 3 boda za Rječinu.
   Na kraju priče, opet se moramo dotaknuti gostujuće navijačke skupine koja je i danas u velikom broju došla podržati svoje ljubimce. Navijanje je bilo fer i korektno, ne računajući jedno utrčavanje u teren koje je brzo i efikasno riješila redarska služba. No nije prošlo nezapaženo da su se na tribinama pojavile dvije frakcije – navodno se nova frakcija naziva Divi raki!? Jedna je frakcija okupljena oko izvršnog predsjednika kluba bila grupirana na sjevernoj tribini dok se druga smjestila iza istočnoga gola. Je li to naznaka nekakvih previranja u nadaleko poznatoj navijačkoj skupini? Ima li to veze sa izostankom N.Č. što se danas itekako osjetilo u intenzitetu navijanja? Nameće se mnogo pitanja na koja nismo trenutno u stanju odgovoriti, no vaši će reporteri pratiti novonastalu situaciju i nepristrano izvještavati ukoliko uspiju doći do konkretnih informacija...